Tvarka ir teisingumas
En
Į titulinį Rašykite mums Svetainės struktūra Paieška Spausdinti
Gyventi reikia šiandien, bet negalima gyventi šiandiena
2008-07-11

Artūras Mažrimas - partijos "Tvarka ir teisingumas" kandidatas rinkimuose į LR Seimą Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje Klaipėdoje.

41-nerių metų Lietuvos Saugios laivybos administracijos teisės ir personalo skyriaus vadovas. Baigęs Edukologijos ir teisės mokslų magistratūros studijas. Buvę Klaipėdos zonos organizuoto nusikalstamumo tyrimo žvalgybinės informacijos skyriaus komisaras - inspektorius, Klaipėdos miesto apsaugos policijos komisaras. Visuomeniniais pagrindais teikia teisines konsultacijas, dėsto Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje.

Kodėl pasirinkote partiją „Tvarka ir teisingumas?"

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje nepriklausiau jokiai partijai. Partiją „Tvarka ir teisingumas" pasirinkau todėl, kad mano požiūris ir nuomonė sutampa su partijos tikslais ir uždaviniais. Man priimtina partijos programa, turinti tris pagrindinius principus: veiklumas,  teisingumas, atsakomybė. Dabartinė valdžia kūrė ir kuria įstatymus, kurie tarsi sąmoningai būtų nukreipti prieš žmonių interesus. Šiandien akivaizdžiai jaučiamas žmonių ir valdžios susvetimėjimas, didėja atotrūkis tarp gausios Lietuvos biurokratijos, išlaikomos mokesčių mokėtojų ir paprastų piliečių. Partija „Tvarka ir teisingumas" pasisako už siekius skatinti žmogaus iniciatyvą, saugoti žmogaus orumą, ginti  žmogaus teises ir laisves, demokratiją ir teisingumą.

Kaip norėtumėte prisistatyti rinkėjams ir galėtumėte trumpai save apibūdinti?

Prisistatydamas rinkėjams galėčiau pasakyti, kad gyvenime esu veiklus, atsakingas ir teisingas žmogus, nebijantis atsakomybės už priimamus sprendimus. Stengiuosi suprasti žmogų visose gyvenimo situacijose. Esu baigęs edukologijos ir teisės mokslų magistrantūros studijas. Šiuo metu dirbu Lietuvos Saugios laivybos administracijos teisės ir personalo skyriaus vadovu.

Į LR Seimą kandidatuoju ne todėl, kad susikurčiau sau gerovę ir užsitikrinčiau darbo vietą keturiems metams - darbą turiu - tiesiog manau, kad mano sukaupta gyvenimo patirtis, teisininko žinios gali būti naudingos dirbant LR Seime, t.y. Lietuvos įstatymų leidžiamoje valdžioje. Gyvenime niekada nesislapsčiau už kolegų nugaros, ieškodamas užuovėjos ar stengdamasis išsisukti nuo atsakomybės priimant sprendimus. Priešingai - visada rodydavau iniciatyvą pačiose sudėtingiausiose situacijose - tiek kovojant su organizuotu nusikalstamumu, tiek ir su korupcijos apraiškomis pajūrio regione bei visoje Lietuvoje. Tarnaudamas tarybinėje kariuomenėje, dalyvavau likviduojant avarijos padarinius Černobylio elektrinėje. Žmonėse labai vertinu atsakingumą, sąžiningumą, atsakomybės jausmą, gebėjimą pripažinti savo klaidas, nes neklystančių nėra. Mano gyvenimo "credo" - gyventi reikia šiandien, bet negalima gyventi šiandiena.

Kokias pagrindines problemas, aktualias visai Lietuvai, matote savo apygardoje? Kaip ketinate jas spręsti?

Aš puikiai žinau ne tik pajūrio gyventojų problemas, bet ir jų sprendimų būdus. Augau, mokiausi, dirbau ir dirbu pajūrio zonoje, todėl seniai pažįstu gyventojus - žinau kuo jie gyvena, kuo džiaugiasi ar didžiuojasi. Visi yra šokiruoti nežabota valdininkų savivale - kaip grybai po lietaus pajūry pridygo valdininkų klano namų. Ir Nidoje, ir Šventojoje vyksta drastiškos statybos, kurių realiai nesistengiama stabdyti ar nugriauti jau pastatytus statinius. Investiciniai planai, patvirtinti prieš daugelį metų, jau seniai neatitinka šių dienų realybės. Ypač daug problemų kyla įrenginėjant uostą, bet visa tai dangstoma netobulais įstatymais. Šios ir kitos pajūrio problemos aktualios visai Lietuvai, nes tai - visų mūsų Lietuva, kurią reikia saugoti, o ne niokoti jos nacionalinį turtą. Pertvarkos būtinos nedelsiant - ką ir ruošiasi daryti mūsų partija.

Sieksiu, kad valdininkai, atsakingi už priimtus netinkamus sprendimus, būtų nubausti, nes nebaudžiamumas skatina naujus pažeidimus. Yra nemažai atvejų, kai aukščiausio lygio valdininkai savo korupciniais sprendimais padarę milijonines žalas valstybei, įteikia atsistatydinimo pareiškimus ir "didvyriškai" pasitraukia iš posto, palikdami problemas ir smunkančią ekonomiką. Atsakingai sieksiu, kad būtų pakoreguotas baudžiamasis kodeksas ir panaikintas senaties terminas ekonominiams nusikaltimams.

Kokias vertybes laikote svarbiausiomis gyvenime ir kokias moralines žmonių savybes labiausiai vertinate?

Esu gimęs ir augęs šeimoje, kurioje pagrindinės vertybės buvo pagarba žmogui, sąžiningumas ir darbštumas, todėl ką gyvenime esu pasiekęs karjeros prasme - visa tai pasiekiau savo darbu, savo žiniomis, sąžiningumu, o ne "stumiamas" valdžioje sėdinčių dėdžių, tetų ar kokių nors nusikalstamų grupuočių. Esu įsitikinęs, kad mūsų tauta subrendo tam, kad suvoktų, jog valdžioje reikia  protingų, darbščių ir sąžiningų žmonių.

LR Seimo narys turi būti šalia rinkėjo ne tik tuomet, kai jam reikia balso - ne tik prieš rinkimus, bet atstovauti žmonėms Seime visą kadenciją, domėtis savo rinkėjų problemomis, padėti jiems išspręsti vieną ar kitą klausimą. Esu pasiruošęs tinkamai atstovauti savo rinkėjus, kadangi turiu didžiulę patirtį ne tik kovojant su organizuotu nusikalstamumu bei korupcijos apraiškomis, bet, kaip jau minėjau, ir didelę teisinio darbo patirtį, kuri bus reikalinga, ieškant sprendimų ir vertinant iškilusias problemas.

Gal turite įdomų laisvalaikio pomėgį?

Turiu nevyrišką hobi - auginu gėles. Šis pomėgis išliko nuo vaikystės, kai gėlės buvo tėvų pragyvenimo šaltinis. Tai jokiu būdu ne prievolė, o didelis malonumas - prie gyvenamojo namo  pats formuoju gėlynus, pats rūpinuosi priežiūra... Mylimiausia gėlė yra gvazdikas. Bet mano „darželyje" yra ir rožių, ir kalijų - visos gėlės mane džiugina...

Jūsų gyvenimo ir politinis „credo"?

Niekada nežadėk to, ko negali padaryti. O pažadėjęs - būk atsakingas už savo žodžius.

 

Irena Dzūkaitė

     Gruodis 2020     
P A T K P Š S
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prisijungimas
Apklausa
Kur atostogavote šiais metais ?
Lietuvos pajūryje
Užmiestyje
Užsienio kurorte
Savo namuose
Šiais metais dar neturėjau atostogų
Šiais metais neturėsiu atostogų
Apklausų archyvas